O nas

ArtLin® Zakład Powroźniczy jest firmą rodzinną od 1954 r.

Poważna pozycja na polskim rynku wynikająca z tradycji i stała dynamika rozwoju firmy wynika z faktu prowadzenia konsekwentnej polityki wysokiej jakości wyrobu o zróżnicowanym asortymencie towaru, co stwarza niezwykle komfortową sytuację dla naszych klientów.

Firmę tworzy profesjonalny zespół osób pracujący na nowoczesnych i wyspecjalizowanych maszynach polskich i niemieckich do produkcji lin i sznurów kręconych i plecionych, używając materiałów takich jak: polipropylen PP, poliamid, nylon (stilon) PA, poliester PE, juta, konopia, sizal, bawełna.

startowaW firmie wytwarza się wszystkie gatunki lin, powrozów i sznurów. Produkujemy powrozy od najcieńszych nici we wszystkich kolorach, po specjalistyczne liny żeglarskie, alpinistyczne z atestem, sznury ozdobne od najcieńszych do grubszych o przekroju osiemdziesięciu milimetrów, nietonące wykorzystywane jako cumy, ekspandorów - lin sprężynujących i lin o przekroju kwadratowym, płaskim, spiralnym, okrągłym, do zdobnictwa wnętrz i wiele, wiele innych.

 

Realizujemy nietypowe indywidualne zamówienia.

Naszymi najbardziej niezwykłymi zamówieniami było wyplecenie grubej rybackiej liny, która następnie została odlana przez rzeźbiarza w spiżu i jest umieszczona na pomniku rybaka śródlądowego w Nowej Soli oraz zamówienie dla muzeum w Śremie, sznury z końskiego włosia do "torsyjnej machiny miotającej zwanej balistą" oraz do kusz.